O nás

Od leta 1990 sa začala písať história spoločnosti Soreta. Prvé dva roky ako fyzická osoba a od decembra roku 1992 už ako spoločnosť s ručením obmedzeným.

 

Od servisu pre tlačiarne, výrobu svetelnej reklamy, sieťotlače, tampónovej tlače, výroby reklamných predmetov s potlačou, realizácie veľkých reklamných kampaní, mediálnej agentúry až po starostlivosť o predajné miesto – merchandising, ktorý sme v našej spoločnosti zmenili na jeho vyššiu formu a nazvali sme ho AMOSING. Za tie roky sme pracovali pre viac ako tri stovky veľkých spoločností a nespočítateľné stovky menších spoločností zo Slovenska, Česka, Rakúska, Nemecka, Maďarska a iných európskych krajín.

Bohatá história

Picture

Sorry, this entry is only available in Slovak.

(Slovenčina) 2019
Picture

Sorry, this entry is only available in Slovak.

(Slovenčina) 2018
Picture

spúšťame službu Sales Amosing, získali sme klienta RAJO a obhájili sme v medzinárodnom tendri klienta PEPSI na ďalšie dva roky.

2017
Picture

získali sme klienta BUDVAR, rozširujeme služby o teamový a individuálny koučing, tréning a mentoring. Zakúpili sme pre manažérov Sorety novučičké autá triedy Mercedes A160.

 

2016
Picture

vyhrávame veľký tender pre klienta PEPSI, sťahujeme sa do nádherných a moderných priestorov administratívnej budovy ORBIS na Rajskej ul.č.7 v centre Bratislavy. Spúšťame po dvojročných testoch službu PRAmosing.

 

2015
Picture

spúšťame v plnom profile úplne nový, jedinečný a veľmi všestranný CRM systém vlastného vývoja, ktorý sme nazvali AMOS. Automatizovaný Merchandisingový Operačný Systém.

2014
Picture

začíname so spoločnosťou Quprax vyvíjať úplne nový CRM systém, ktorý nahradí dlhoročný systém NMS

 

Unikátna a ojedinelá udalosť v rámci Slovenska sa udiala na jar, keď naši klienti SPŽ a ST. Nicolaus odkúpili na základe dobrej skúsenosti so spoluprácou s našou spoločnosťou každá po 25% našej spoločnosti. V lete toho roku spolu zakladáme spoločnosť AMOSSORETA, ako priameho pokračovateľa tradície Sorety.

 

2013
Picture

Po 20. rokoch meníme sídlo a sťahujeme sa na Odborársku ulicu v Bratislave. Vyhrávame veľký tender pre spoločnosti SLOVENSKÉ PRAMENE A ŽRIEDLA (Budiš, Zlatá studňa..)  a pre spoločnosť ST. NICOLAUS TRADE

2012
Picture

testujeme unikátnu aplikáciu na zber dát a fotografií z prevádzok systémom on-line prenosu od našich mchd, podpisujeme prvú zmluvu na mchd servis v ČR so spoločnosťou OSRAM

 

2011
Picture

Zakladáme dcérsku spoločnosť Soreta Bohémia so sídlom v Prahe a pre prvých troch klientov spúšťame aplikáciu SDV (Soreta do vrecka) a distribuujeme 25 mobilov pre klientov s touto aplikáciou a bezplatnými hlasovými službami

 

2010
Picture

zriaďujeme v spolupráci s ORANGE vlastnú mobilnú sieť Soreta mobile pre hlasové a dátové služby, prvých 100 mchd má služobný mobil s aplikáciou MDV (merchandising do vrecka) Kupujeme ako služobné autá pre manažérov prvé červené mercedesy triedy A150

 

2009
Picture

spúšťame jedinečnú aplikáciu On-line store check pre našich manažérov a manažérov klientov

 

2008
Picture

za posledné dva roky sme vyhrali tri tendre pre INTERSNACK, THYMOS A ÚSOVSKO. Počet pracovníkov stúpol na viac ako 330

2007
Picture

spúšťame druhú verziu NMS s rozšírenými funkciami pre dokladačov a klientov predovšetkým posielanie fotiek ako MMS priamo na server

 

2006
Picture

merchandising prechádza na spoločnosť Soreta s.r.o., spúšťame novú službu HOSTESING a získavame nového klienta DANONE, ktorého sme servisovali nepretržite až do roku 2017, kde sme ukončili spoluprácu na našu žiadosť

2005
Picture

spúšťame prvú verziu Net Merchant serveru (NMS), systém riadenia, kontroly a komunikácie pre MCHD služby postavený na kódovaných SMS, vyhrali sme dva veľké tendre a podpísali zmluvu s klientami RECKIT BENCKISER a ST. NICOLAUS.

 

2004
Picture

rozšírenie merchandisingu na Slovensku o ďalších dvoch klientov

2003
Picture

založili sme spoločnosť BGMC Slovakia a.s. a začíname s merchandisingom pre klienta Wrigley a Slovensku

2002
Picture

založenie spoločnosti BOND na pôde Sorety na Mamateyovej 32. (dnes jedna z najväčších realitných spoločností na Slovensku už bez našej účasti)

 

2001
Picture

rozšírenie výroby o spracovanie marketingových materiálov a spracovanie polygrafických výrobkov, nákup polygrafických strojov

 

2000
Picture

rekonštrukcia administratívnych a výrobných priestorov na Mamateyovej ulici

 

1999
Picture

zmena štruktúry majiteľov z dvoch na jedného, Ján Šeminský vyplatil svojho spoločníka Emila Barloka, spoluzakladateľa spoločnosti z roku 1992

 

1998
Picture

rozšírili sme počet tlačiarenských strojov na 6 (6 farebný, a 2.farebný)

 

1997
Picture

prvý krát sme prekročili obrat 100 mil. slovenských korún

 

1996
Picture

založili sme štúdio počítačovej grafiky Apollon, ktoré je dodnes jedno z najlepších na Slovensku. (od roku 1996 už bez našej účasti po predaji nášho podielu)

 

1995
Picture

prvá veľká reklamná kampaň v elektronických a tlačových médiách, založili sme firemnú rockovú kapelu, zorganizovali sme prvú spoločnú dovolenku zamestnancov a ich rodín pri mori. Získali sme prvú zákazku na viac ako 2 milióny kusov reklamných nosičov z farebnou potlačou. Spolu zakladali sme reklamnú agentúru DONAR. 

 

1994
Picture

ako prví na Slovensku začíname so 6 farebnou tlačou tampoprintom

 

1993
Picture

transformácia na Soreta s.r.o., Zmena sídla na Mamateyovu ulicu č.32 v Petržalke, kde máme vlastné priestory. Otvárame pobočku agentúry v Prešove na Levočskej ulici.

 

1992
Picture

za pól milióna Kčs kupujeme vo Švajčiarskom Lugane prvý tampoprintový stroj na dvojfarebnú tlač a ako prví na Slovensku využívame túto technológiu na potlač reklamných predmetov.

 

1991
Picture

vzniká Soria-lux, neskôr v roku 1991 Soreta-tampoprint, živnosť, výroba svetelnej reklamy, servis pre tlačiarne. Sídlo   v Bratislave – Dúbravke na ulici Pod záhradami 40.

 

1990

Naši aktuálni klienti